Göç Divanı'na Davetlisiniz!

Göç Divanı'na Davetlisiniz!

Respect Graduate School bünyesinde faaliyet gösteren Risale & Hizmet Araştırmaları Merkezi’nin 30 Nisan 2023 Pazar günü New York saatiyle 3:00-7:00 PM, Berlin saatiyle 21:00-01:00 saatleri arasında GÖÇ DİVANI adıyla düzenleyeceği “Küresel Göç ve Nüfus Hareketleri Olgusu Karşısında Genelde Bütün İslami Camiaların, Özelde de Hizmet Mensuplarının Sorumlulukları” başlıklı müzakere programına davetlisiniz.

Abant Platformu modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak hayata geçirilecek GÖÇ DİVANI’nda ana sunumu Prof. Dr. Zeki Sarıtoprak yapacak. Sarıtoprak’ın makalesine Prof. Dr. İbrahim Hasgür, Dr. Ruslan Yusupov ve Dr. Zeynep Ercan mukabelede bulunacaklar. Koordinasyonunu Ertuğrul İncekul Hocamızın yürüttüğü GÖÇ DİVANI’nın sunumunu Faruk Mercan yapacak. Ertuğrul İncekul’un yanısıra Yunus Elmas, Abdurrahman Can ve Beyza Nur Uğur’un raportör olarak görev alacakları GÖÇ DİVANI’na 50 civarında müzakereci davet edildi.

GÖÇ DİVANI’na katılmak için kaydınızı ZOOM üzerinden buradan yaptırabilirsiniz:

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEkduqqrD8sH9RAQvwcD4yh0ocINtxmbVgs

GÖÇ DİVANI’na katılımınızdan bağımsız olarak aşağıdaki anketimizi de -henüz doldurmadıysanız- 20 Nisan akşamına kadar doldurmanızı rica ediyoruz:

GÖÇ DİVANI anketi: https://forms.gle/DqEXmYWvEr7bBS437