Çevre Divanı'na Davetlisiniz

Çevre Divanı'na Davetlisiniz
Photo by Renzo D'souza / Unsplash

Respect Graduate School bünyesinde 2 Temmuz 2023 Pazar günü saat 3:00 PM New York saatiyle başlayacak olan Çevre Divanı toplantısında, “İklim Krizi ve Çevre Sorunları Karşısında Genelde Bütün İslami Camiaların, Özelde de Hizmet Mensuplarının Sorumlulukları” konusu işlenecek.

“Çevrenin korunmasının temel kaynaklarımızdaki karşılığı nedir?”, “Bir Hizmet temel değeri olarak çevreyi korumak, ne tür Hizmet aksiyonlarını ortaya çıkarmalıdır?”, “Hizmet’in eğitim, rehberlik, dayanışma, diyalog, insani yardım ve yayıncılık gibi Hizmet Hareketi’nin Temel Değerleri açıklamasında Hizmet Değerleri Nasıl Hayata Geçiriliyor? başlığı altında sıralanan altı aksiyon alanında bu değerin yansıması nasıl olmalıdır?” gibi sorulara birlikte cevap aranacak.

Çevre Divanı’nda ana sunumu kıymetli ilim adamı Prof. Dr. Mehmet Özalp yapacak. Özalp’in makalesine yine değerli fikir insanları, Prof. Dr. Ferah Armutcu, ve Dr. İsmail Mesut Sezgin mukabelede bulunacaklar. Organize Heyeti adına Prof. Dr. Züleyha Mary Fikret Hocamız açılış konuşması yapacaklar.

Divan sonuna doğru Ödüllü Kahoot yarışması olacak.

Çevre Divanı’na katılmak için kaydınızı Zoom üzerinden buradan yaptırabilirsiniz.